Skryté klenoty Polska: Méně známá, ale fascinující města

Toruň, Polsko
Toruň

Polsko nabízí mnoho krásných a historicky zajímavých měst, která jsou často přehlížena mezinárodními turisty. Tato města nabízejí autentický zážitek z polské kultury, historie a gastronomie. Zde je seznam některých z těchto méně navštěvovaných, ale turisticky atraktivních polských měst:

Toruń

Město Toruń je známé jako rodiště Mikuláše Koperníka a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město nabízí dobře zachované středověké centrum a je známo svou výrobou perníku.

Lublin

Lublin, město na východě Polska, má bohatou historii a krásné Staré Město s mnoha historickými památkami a unikátní atmosférou.

Białystok

Hlavní město Podleského vojvodství, známé svými zelenými parky, bohatou historií a vlivem mnoha kultur, včetně silného židovského dědictví.

Zamość

Zamość je známá jako „Renesanční perla Polska“ a je zapsána na seznamu UNESCO. Město bylo navrženo italským architektem Bernardo Morandem a je známé svým jedinečným architektonickým stylem.

Tarnów

Tarnów, město ležící v jihovýchodní části Polska v Malopolském vojvodství, je často přehlíženým turistickým cílem, který však nabízí bohatou historii, jedinečnou kulturu a půvabné architektonické památky.

Kielce

Město v centrálním Polsku, známé svými geologickými a historickými atrakcemi, včetně zajímavého geoparku a několika historických památek.

Świdnica

Město ve Slezsku, domov jednoho z největších dřevěných kostelů míru, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Rzeszów

Hlavní město Podkarpatského vojvodství, nabízí pěkné centrum města pocházející převážně z devatenáctého a přelomu devatenáctého a dvacátého století, atrakcí města jsou také podzemní chodby. Město patří mezi nejteplejší části Polska a je také důležitým dopravním uzlem.

Olsztyn

Město v severovýchodním Polsku, nabízející krásnou přírodu Mazurských jezer a zajímavé historické památky, včetně hradu Řádu německých rytířů.

Sopoty

Ačkoliv Sopoty jsou známé jako letovisko, mimo hlavní sezónu jsou méně navštěvované až opomíjené. Nabízí krásné pláže, dlouhé molo a relaxační atmosféru i mimo sezónu.